Your Cart

Masz pytania? +48 536 162 419

Darmowa dostawa zamówień o wartości powyżej 1000 zł!

kontakt@gymbana.pl
blank

Materac do ćwiczeń a rozwój kondycji fizycznej

Materac do ćwiczeń to niezwykle przydatny przedmiot, jeżeli myślimy o rozwijaniu kondycji fizycznej naszej czy naszego dziecka. Idealnie nada się zarówno do wykonywania przeróżnych ćwiczeń koordynacyjnych, zwyczajnej dziecięcej zabawy, czy też ćwiczeń rehabilitacyjnych w przypadku młodzieży, czy osób dorosłych. Materace treningowe wykonane z wysokiej jakości materiałów zapewniają nie tylko długotrwałą użyteczność, ale także bezpieczeństwo w trakcie ćwiczeń.

Materac treningowy do pokoju dziecka

Dziecko już od początkowych lat życia mocno rozwija swoją koordynację ruchową i motorykę. Z każdym dniem jest bardziej energiczne, nabiera ochoty do biegania, skakania i zabaw. Jest to naturalne zjawisko w życiu każdego malucha, dlatego nie powinniśmy tego zatrzymywać, a wręcz przeciwnie – zapewnić mu jak największe bezpieczeństwo podczas jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Tutaj z pomocą przychodzą nasze materace do ćwiczeń dla dzieci, które będą stanowiły bezpieczną przestrzeń do ćwiczeń i zabawy. Może także posłużyć jako materac rehabilitacyjny, zapewniający komfort podczas wykonywania ćwiczeń. Idealnie więc będzie umieścić go w pokoju dziecka, gdzie spędza najwięcej czasu. W naszej ofercie posiadamy mnóstwo wariantów kolorystycznych materaców, dlatego nie ma problemu z dostosowaniem jego barwy do ogólnych kolorów pomieszczenia. Jeżeli ogranicza nas wielkość pokoju, możemy zdecydować się na materac składany. Możemy wtedy rozłożyć go na czas ćwiczeń/zabawy, a następnie złożyć i odstawić w ustronny zakątek w domu. 

Czy materac do ćwiczeń nadaje się do zabawy w ogrodzie?

Innym sposobem na rozwiązanie problemu ograniczającego nas wolnego miejsca w domu, może być wykonywanie ćwiczeń w ogrodzie. Nie ma przecież nic lepszego niż zabawa na świeżym powietrzu ze swoją pociechą. Materac gimnastyczny to jeden z przedmiotów, który może nam w tym pomóc podczas słonecznych dni. Różnorodność ćwiczeń, które mogą być na nim wykonywane jest ogromna. Dodatkowo zapewniają większy komfort niż trawa, czy inne twardsze podłoże. Czas spędzany na materacu gimnastycznym można wykorzystać na wiele sposobów. Wystarczy odrobina pomysłowości i wyobraźni, czego dzieciom na pewno nie zabraknie. Jedną z najpopularniejszych form używania materaca na dworze jest trening. Nasze dzieci uczestniczą w szkole w zajęciach wychowania fizycznego, a często także w pozalekcyjnych treningach, czy gimnastyce korekcyjnej. W okresie wakacji szkoły są zamknięte, dlatego należałoby zadbać o formę naszej pociechy we własnym zakresie. Przy pomocy materaca sportowego możemy wykonywać takie ćwiczenia jak: rozciąganie, brzuszki, pompki, bieganie w miejscu, ćwiczenie fikołków, czy jakiekolwiek ćwiczenia rehabilitacyjne. Ciekawym rozwiązaniem może być także stosowanie go jako zabezpieczenie przy zjeżdżalni czy trampolinie. Aktywność dzieci objawia się w wielu ciekawych pomysłach, które mogą zostać zrealizowane dzięki naszym produktom. Materace gimnastyczne mają więc duży plus, w postaci możliwości wykorzystywania go zarówno w domu jak i w ogrodzie. 

Materac treningowy – użyteczny nie tylko dla dzieci

Materac do gimnastyki nie musi być przeznaczony tylko dla najmniejszych. Również i dla nas może być dobrym rozwiązaniem w celu utrzymywania dobrej formy. Możemy także połączyć zabawę dziecka z naszym treningiem, wykonując codzienne, rodzinne ćwiczenia na materacu. Nie ma przecież nic lepszego niż wspólne spędzanie czasu, a co dopiero dodając do tego dbanie o zdrowie nasze, jak i całej rodziny. Nasz produkt świetnie nada się także dla starszych dzieci, do ćwiczeń w zaciszu domowym lub w ogrodzie. Jego wykonanie z wysokiej klasy materiałów zapewni długotrwały użytek, bez tworzenia się wgnieceń, jak w przypadku innych, gorszej jakości zamienników. 

Wspólnie spędzony czas i mnogość zastosowań kluczem do dobrej zabawy

Wśród tylu wymienionych zastosowań trudno nie znaleźć pozytywnych aspektów w posiadaniu materaca do ćwiczeń. Najważniejszym z nich jest oczywiście pomoc w prawidłowym rozwoju naszego dziecka, a także zapewnienie mu przy tym bezpieczeństwa i komfortu. Wspólne spędzanie czasu z naszą pociechą to najlepszy prezent jaki możemy mu dać, dlaczego więc nie połączyć tego z zadbaniem o zdrowie całej rodziny? Grupowa zabawa i ćwiczenia w domu lub na świeżym powietrzu to dobry sposób na zbudowanie rodzinnej więzi. We współczesnym świecie często zapominamy o najprostszych rozwiązaniach, które bardzo często okazują się tymi najbardziej efektywnymi, jeśli chodzi o budowanie relacji i światopoglądu naszego dziecka. Przy okazji zadbamy o zdrowie fizyczne jak i samopoczucie nie tylko naszego malca, ale także i nasze. Warto więc korzystać z najprostszych narzędzi i przedmiotów umożliwiających skuteczną organizację wspólnego czasu.

SZEROKI WYBÓR I NAJWYŻSZA JAKOŚĆ

Materace do ćwiczeń

Wspomagające rozwój kondycji fizycznej materace sportowe, produkowane z materiałów najwyższej jakości.

blank

KOMFORT ĆWICZEŃ

Kształtki do rehabilitacji

Ćwiczenia są jednym z najlepszych sposobów na poprawę i utrzymywanie prawidłowej postawy ciała.

blank

DOWOLNY WYMIAR I ILOŚĆ CZĘŚCI

Konfigurator materacy

Wykonamy dowolną konfigurację materaca dopasowaną do Twoich indywidualnychpotrzeb. Gwarancja najwyższej jakości.

blank

W ULUBIONYM KOLORZE

Materace jednoczęściowe

blank

ZAOSZCZĘDŹ PRZESTRZEŃ

Materace składane

blank