Your Cart

Masz pytania? +48 536 162 419

Darmowa dostawa zamówień o wartości powyżej 1000 zł!

kontakt@gymbana.pl
blank

Materace medyczne do rehabilitacji leczniczej

Materace medyczne – rehabilitacyjne mogą bardzo pomóc w rozwoju motoryki dziecka mającego z tym kłopoty, a także osoby dorosłej. Każdy bez problemu może na nim bezpiecznie wykonywać proste ćwiczenia, takie jak podskoki, fikołki, czy nawet umiejętność prawidłowego chodzenia. Ze względu na wykorzystanie wysokiej klasy materiałów do stworzenia materaca, zapewnia on odpowiednie zabezpieczenia kręgosłupa, co pozwala także na wykonywanie przewrotów i zwyczajne turlanie się, zachowując przy tym komfort i wygodę. Wszystkie nasze produkty zostały sklasyfikowane jako wyrób medyczny zgodnie z dyrektywą 93/42/EEC. Idealnie nadadzą się więc jako pomoc dla dzieci zmagającymi się np. z płaskostopiem lub problemami z motoryką. 

Materac do rehabilitacji leczniczej

Często dziecku brakuje miejsca do wykonywania potrzebnych ćwiczeń. Tutaj z pomocą przychodzi materac rehabilitacyjny, na którym można wykonywać wiele potrzebnych ćwiczeń zalecanych przez fizjoterapeutów. Jest to szczególnie ważne w okresie wakacji, gdy szkoły są pozamykane, a nasz maluch pozbawiony jest zajęć potrzebnych do jego rozwoju. Podczas wykonywania nawet najprostszych ćwiczeń, dziecko wypracowuje swoją motorykę, a także uważność oraz zmysł równowagi. Jest to bardzo istotne w przyszłości, ponieważ łatwiej będzie mu nauczyć się jazdy na rowerze czy rolkach. 

Nasze materace zostały sklasyfikowane jako wyrób medyczny, nic nie stoi więc na przeszkodzie aby materace do ćwiczeń dla dzieci były wykorzystywane jako materace rehabilitacyjne. Nasz sklep z materacami gimnastycznymi posiada w ofercie materace składane, co znacznie ułatwia ich przechowywanie. Dzięki temu można bez przeszkód używać ich w miejscach publicznych jako materace szkolne na lekcjach wychowania fizycznego lub gimnastyki korekcyjnej. Po skończonych zajęciach można je złożyć i umieścić w dowolnym, ustronnym miejscu. Łatwość przechowywania może być zaletą nie tylko w szkole, a również w domu, w pokojach o mniejszej powierzchni. 

Materace rehabilitacyjne dają możliwość komfortowej zabawy. Oprócz wykonywania na nich ćwiczeń, maluch może także układać na niej klocki, czy bawić się w gry wymagające aktywności fizycznej, jednocześnie zachowując bezpieczeństwo. Materac gimnastyczny dla dzieci pomoże więc w wymyślaniu ciekawych, rozmaitych dla dzieci zabaw, które aktywnie wpłyną na jego prawidłowy rozwój psychofizyczny. Dzięki niemu dziecko będzie zadowolone z możliwości zabawy i ćwiczeń w komfortowych warunkach, a i my rodzice będziemy spokojniejsi o bezpieczeństwo i zdrowie naszych pociech.

Materac rehabilitacyjny – najwyższa jakość i długie lata użytkowania

Materace rehabilitacyjne dostępne w naszej ofercie wyróżnia wysoka jakość wykonania z atestowanych, hipoalergicznych materiałów. Produkt z zewnątrz jest pokryty skórą ekologiczną, odporną na ścieranie. Jego wnętrze stanowi pianka poliuretanowa, a jej wysoka jakość zapewnia niską wgniatalność, dzięki czemu materac zachowa swoje właściwości przez długi okres czasu. Jego grubość wynosi 10 centymetrów, co jest odpowiednią wartością zarówno do wykorzystania asekuracyjnego, jak i ćwiczeniowego. Materac gimnastyczny gruby zapewnia bezpieczeństwo i długą żywotność. Na rynku jest dostępnych wiele materacy gimnastycznych, jednak kluczową kwestią jest tutaj jakość wykonania oraz zastosowanie wysokiej klasy materiałów. Wszystkie nasze produkty są szyte z najwyższą starannością, na indywidualne zamówienie. Materace do ćwiczeń pochodzące z niepewnych źródeł potrafią zużywać się z każdym użyciem – szwy potrafią puszczać, wgniata się pianka i nie wraca do swojej pierwotnej postaci. Nasza firma osobiście opracowała cały proces produkcji, dlatego możemy zagwarantować satysfakcję klienta z każdego zakupionego przedmiotu.

Dlaczego warto zakupić materac rehabilitacyjny?

Materac do rehabilitacji może bardzo pomóc w wykonywaniu ćwiczeń zalecanych przez fizjoterapeutów. Pomoże dzieciom zmagającym się z problemami z motoryką, kręgosłupem, czy płaskostopiem. Materace rehabilitacyjne zapewniają komfort przy jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Są tworzone z najwyższej klasy materiałów, dzięki czemu ich wielokrotne używanie nie powoduje tworzenia się wgnieceń, jak ma to miejsce w przypadku materacy gorszej jakości. Produkt nie zawiera żadnych uczulających materiałów. Dzięki temu maluch nie będzie narażony na podrażnienie skóry, czy wysypkę. Wszystkie materace produkowane są z zastosowaniem do najbardziej rygorystycznych zaleceń, dzięki czemu zostały sklasyfikowane jako wyrób medyczny. Idealnie nadadzą się więc zarówno do domu, jak i do miejsc publicznych, takich jak szkoły i przedszkola. Materac rehabilitacyjny będzie więc także świetnym wyborem na lekcje wychowania fizycznego dla dzieci w każdym wieku. Nasz sklep z materacami medycznymi oferuje możliwość wyboru materaca jednoczęściowego lub składanego. Materac składany to idealne rozwiązanie do szkół i domów z niewielką wolną przestrzenią. Po zakończeniu ćwiczeń materac można złożyć i schować w ustronne miejsce, gdzie nie będzie nikomu przeszkadzał. 

Materac rehabilitacyjny może okazać się przydatny także w przypadku, gdy w naszym domu nocuje np. kolega czy koleżanka naszej pociechy, siostrzeniec czy siostrzenica. Stanowi on wtedy komfortową, wygodną alternatywę dla łóżka polowego.

SZEROKI WYBÓR I NAJWYŻSZA JAKOŚĆ

Materace do ćwiczeń

Wspomagające rozwój kondycji fizycznej materace sportowe, produkowane z materiałów najwyższej jakości.

blank

KOMFORT ĆWICZEŃ

Kształtki do rehabilitacji

Ćwiczenia są jednym z najlepszych sposobów na poprawę i utrzymywanie prawidłowej postawy ciała.

blank

DOWOLNY WYMIAR I ILOŚĆ CZĘŚCI

Konfigurator materacy

Wykonamy dowolną konfigurację materaca dopasowaną do Twoich indywidualnychpotrzeb. Gwarancja najwyższej jakości.

blank

W ULUBIONYM KOLORZE

Materace jednoczęściowe

blank

ZAOSZCZĘDŹ PRZESTRZEŃ

Materace składane

blank