Kształtki rehabilitacyjne

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Kształtki rehabilitacyjne do ćwiczeń

Ćwiczenia są jednym z najlepszych sposobów na poprawę i utrzymywanie prawidłowej postawy swojego ciała. Świetnie sprawdzają się także jako forma terapii po urazie, jednocześnie zapobiegają powstawaniu nowych. Coraz większa liczba fizjoterapeutów stosuje je w swoich gabinetach, są też elementem gimnastyki korekcyjnej u dzieci i młodzieży. Zwiększa się także częstotliwość wykonywania ćwiczeń w domu, czy to samodzielnie, czy z pomocą rodzica w przypadku dzieci. By zapewnić komfort ich wykonywania, warto zaopatrzyć się we właściwe wyposażenie. Dobrym rozwiązaniem mogą być kształtki rehabilitacyjne, które pozwalają przeprowadzić ćwiczenia w sposób komfortowy i bezpieczny, stanowiąc wygodną podporę dla ciała. Wszystkie nasze produkty są wykonane z wytrzymałej i odpornej na wgniecenia pianki poliuretanowej o gęstości R70kg/m3, a pokryte są hipoalergicznym i przyjaznym dla dzieci materiałem PCV imitującym skórę. Dzięki sporej możliwości wyboru rozmiaru, możemy dobrać kształtki do swoich potrzeb, a szeroka gama kolorystyczna pozwala np. na dopasowanie ich do wystroju wnętrza pokoju. Do wyboru w naszej ofercie posiadamy wałki rehabilitacyjne, półwałki, kostki do rehabilitacji i kliny ortopedyczne. Każdy z produktów ma swoje własne specjalne zastosowanie, a wybór najodpowiedniejszego z nich należy do nas lub do naszego fizjoterapuety. Stosowanie wyżej wymienionych kształtek ortopedycznych znacznie przyspiesza powrót do pełnej sprawności po kontuzji, a także zapewniają komfort podczas wykonywania ćwiczeń i zabiegów, dlatego warto posiadać je w swoim gabinecie czy mieszkaniu.

Czym jest kształtka rehabilitacyjna?

Kształtki rehabilitacyjne to specjalnie wyprofilowane bryły, mające różne kształty. Są powszechnie stosowane w gabinetach rehabilitacyjnych, salach gimnastycznych, czy gabinetach kosmetycznych. Oczywiście mogą być także przeznaczone do ćwiczeń w naszych domach. Ich dobór zależy od pozycji, w której pacjent jest poddawany masażom czy rehabilitacji. Używa się ich właśnie do terapii z zakresu fizjoterapii, a także do złagodzenia dolegliwości związanych z bólem poszczególnych części ciała. Służą także jako pomoc przy wykonywaniu ćwiczeń z zakresu gimnastyki korekcyjnej. Dzięki odbywaniu przy ich pomocy odpowiedniego treningu możemy zadbać o prawidłową postawę ciała dzieci. Pianka poliuretanowa o gęstości R70kg/m3 jest odporna na wgniecenia, dzięki czemu gwarantuje długą żywotność naszych produktów. Hipoalergiczny i przyjazny dla dzieci materiał PCV imitujący skórę zapewnia bezpieczeństwo w kontakcie z ciałem, a także jest prosta w czyszczeniu. Stosowanie kształtek rehabilitacyjnych pomoże w wykonywaniu ćwiczeń w sposób bardziej efektywny, co przyspieszy powrót do zdrowia po kontuzji lub wesprze rozwój fizyczny naszego dziecka.

Rodzaje kształtek rehabilitacyjnych

Nasz sklep oferuje szeroki wybór kształtek z pianki, o różnych rozmiarach, kształtach i kolorach. Dzięki temu każdy znajdzie sprzęt dostosowany do własnych potrzeb, do wykonywania odpowiednich ćwiczeń czy zabiegów fizjoterapeutycznych. W naszej ofercie posiadamy produkty takie jak:

Wszystkie nasze produkty zostały wykonane z pianki poliuretanowej o gęstości R70kg/m3, a pokryte zostały hipoalergicznym materiałem PCV imitującym skórę. Dzięki temu sprzęty nie odkształcają się i są łatwe w czyszczeniu. Posiadamy kilka różnych rozmiarów z każdego wyżej wymienionego rodzaju kształtek gimnastycznych. Dzięki temu możemy dostosować odpowiednią ich wielkość do ćwiczeń zaleconych nam przez fizjoterapeutę, albo to jemu zostawić wybór najlepszego dla nas produktu.

Zastosowanie piankowych kształtek do rehabilitacji

Kształtki piankowe posiadają szerokie zastosowanie, mogą być używane na przykład podczas masażu tradycyjnego jak i sportowego, rehabilitacji, czy w łagodzeniu bólów poszczególnych części ciała. Jednym z ważniejszych zastosowań przyrządów takich jak wałek rehabilitacyjny, kostka do fizjoterapii czy klin ortopedyczny jest zapewnienie sobie lub pacjentowi wygodnej pozycji. Może być stosowana jako element sal zabaw dla dzieci, czy gabinetów kosmetycznych. Posłużą do komfortowego ułożenia głowy lub dłoni w czasie zabiegu. Nasze produkty doskonale sprawdzą się też w warunkach domowych, podczas wykonywania ćwiczeń, zarówno przez dorosłych jak i dzieci. W przypadku dzieci stanowią także urozmaicenie zabawy, wspomagają rozwój koordynacji ruchowej i wyobraźni. Dodatkowo możemy zadbać o prawidłową postawę ciała zarówno malucha, jak i nas samych.  Miękkie wypełnienie oraz przyjazny dzieciom materiał PCV, którym kształtki są pokryte, zapewnią bezpieczeństwo w kontakcie z ciałem dziecka oraz komfort.

Jak widać klocki rehabilitacyjne mają tak szerokie zastosowanie, że są niezbędne w każdym gabinecie medycznym, a podczas samodzielnej rehabilitacji w domu zapewniają wygodę i znacznie ułatwiają wykonywanie ćwiczeń.