Kostka rehabilitacyjna

99 499 

Zapłać szybkim przelewem, kartą, a także za 30 dni lub na raty dzięki PayPo.

blank

Czym jest kostka rehabilitacyjna?

Wykonana z pianki kostka do rehabilitacji znajduje zastosowanie w rehabilitacji ruchowej. Używa się jej także podczas masaży tradycyjnych i sportowych, jak i podczas gimnastyki korekcyjnej. Stosowanie kostek wpływa rozluźniająco na mięśnie, ścięgna i więzadła. Podczas zabiegów z zakresu fizykoterapii i masażu zapewniają komfort pacjenta. Używa się ich najczęściej w celu podparcia głowy, kolan lub kostek. Wykonywane przy ich pomocy zabiegi i ćwiczenia w sposób efektywny łagodzą urazy i wspierają szybki powrót do pełnej sprawności fizycznej. Nic nie stoi na przeszkodzie aby używać ich także we własnym domu – na przykład do prostych ćwiczeń mających na celu rozwój fizyczny i koordynacyjny naszego dziecka.

Zalety kostki rehabilitacyjnej

Kostka rehabilitacyjna stosowana podczas zabiegów lub ćwiczeń z zakresu fizjoterapii wpływa pozytywnie na łagodzenie bólów, a także wspiera terapię po kontuzji, co zwiększa szansę na szybki powrót do pełnej sprawności. Kostka jest wykonana z pianki poliuretanowej o gęstości R70kg/m3. Wysoka jakość, odpowiednia twardość i elastyczność pianki zapobiega tworzeniu się wgnieceń podczas wykonywania ćwiczeń. Dzięki temu kostka rehabilitacyjna zachowuje swój pierwotny wygląd przez długi czas. Pokryta jest ona hipoalergicznym i przyjaznym dla dzieci materiałem PCV imitującym skórę, który jest odporny na zabrudzenia i łatwy w czyszczeniu. Kostki świetnie nadają się do pozycjonowania ciała podczas ćwiczeń czy masaży. Ponadto, kostkę w każdym rozmiarze można kupić w wybranym przez siebie kolorze. Szeroka gama kolorystyczna oraz kilka różnych wielkości kostek pozwala na skomponowanie w naszym sklepie zestawu sprzętu dostosowanego do własnych potrzeb i upodobań.

Zastosowania kostki rehabilitacyjnej

Kostki ortopedyczne stosuje się między innymi do rehabilitacji, gimnastyki korekcyjnej, masażu, łagodzenia bólów poszczególnych części ciała i pozycjonowania ciała. Używa się ich jako podparcie dla kolan, barków, kostek, czy głowy. Dzięki możliwości wykorzystania kostki rehabilitacyjnej również podczas ćwiczeń rozwijających motorykę dziecka, akcesoria te świetnie sprawdzą się w salach gimnastycznych, czy salach zabaw dla dzieci. W salonach kosmetycznych pomagają w odpowiednim ułożeniu ciała lub twarzy podczas wykonywania zabiegów.

Szerokie zastosowanie kostek rehabilitacyjnych powoduje, że są one niezbędnym elementem wyposażenia nie tylko w gabinetach fizjoterapeutycznych, ale także w salach gimnastycznych, salonach masażu, salonach kosmetycznych, a nawet w domach. Produkty pochodzącej z naszej oferty są wykonane z najwyższej jakości materiałów, co zapewnia komfort i wygodę podczas wszelkich aktywności z ich udziałem. Umieszczona we wnętrzu pianka poliuretanowa zapobiega tworzeniu się wgnieceń, a pokryty nią materiał PCV jest nieuczulający i przyjazny dla dzieci.

Dostępne kolory pokrycia

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby prezentowane kolory materiałów były odwzorowane jak najdokładniej, nie jesteśmy jednak w stanie zagwarantować ich idealnego odwzorowania. Kolory materiałów przedstawione powyżej, mogą się nieznacznie różnić od rzeczywistych – wynika to z specyfikacji posiadanego sprzętu  komputerowego oraz jego indywidualnych ustawień.

Informacje dodatkowe

Kolor pokrycia

czarny, granatowy, niebieski, jasnoniebieski, turkusowy, zielony, jasnozielony, fioletowy, czerwony, różowy, pomarańczowy, żółty, beżowy, szary

Rozmiar kostki (szerokość x długość x wysokość)

30x30x30 cm, 40x40x5 cm, 40x40x10 cm, 40x40x40 cm, 50x50x50 cm, 60x30x30 cm, 60x60x60 cm