Półwałek rehabilitacyjny

109 169 

Zapłać szybkim przelewem, kartą, a także za 30 dni lub na raty dzięki PayPo.

blank

Czym jest półwałek rehabilitacyjny?

Półwałek ortopedyczny to wysokiej jakości przyrząd używany między innymi w salonach masażu, gabinetach fizjoterapeutycznych i salach gimnastycznych. Najczęściej jest wykorzystywany do podparcia okolic lędźwiowych i szyjnych kręgosłupa. Może być też podkładany pod kolana i stopy. Jego zastosowanie sprawia, że w trakcie ćwiczeń możemy w pełni rozluźnić mięśnie, a także się zrelaksować. Wykonywany przy ich pomocy szereg ćwiczeń potrafi efektywnie leczyć i łagodzić urazy. Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby używać ich w zaciszu domowym, na przykład do ćwiczeń poprawiających postawę ciała zarówno naszego, jak i naszego dziecka. Może posłużyć także do wypełnienia pomiędzy częścią lędźwiową kręgosłupa a łóżkiem podczas snu lub odpoczynku.

Półwałek ortopedyczny – zalety

Półwałek do ćwiczeń rehabilitacyjnych pozytywnie wpływa na łagodzenie objawów bólowych, wspiera terapię związaną z urazami kręgosłupa, co zwiększa szansę na szybki powrót do pełnej sprawności fizycznej. Jego wnętrze stanowi wysokiej jakości pianka poliuretanowa o gęstości R70kg/m3, która dzięki swojej twardości i elastyczności zapobiega tworzeniu się wgnieceń, a przyrząd przez długi czas zachowuje swój naturalny wygląd. Wałek jest pokryty materiałem PCV imitującym skórę, który jest hipoalergiczny, przyjazny dla dzieci, a także łatwy w czyszczeniu. Dzięki tym właściwościom półwałek rehabilitacyjny jest bezpieczny w kontakcie z ludzką skórą, a podczas wykonywania ćwiczeń poczujemy się wygodnie i komfortowo. Dzięki kilku dostępnym rozmiarom, a także bogatej gamie kolorystycznej dostępnej w naszym sklepie, znalezienie idealnego dla siebie półwałka nie będzie stanowiło problemów. Możemy dostosować wielkość potrzebną do wykonywania przez nas ćwiczeń, a także kolor pasujący do wnętrza pomieszczenia. Biorąc pod uwagę naszą szeroką ofertę, możliwe jest skomponowanie całego zestawu sprzętu przeznaczonego do ćwiczeń.

Zastosowanie półwałka rehabilitacyjnego

Półwałek rehabilitacyjny głównie jest stosowany podczas różnego rodzaju ćwiczeń, gimnastyki korekcyjnej, w salonach masażu, gabinetach fizjoterapeutycznych, ale także w salach gimnastycznych, salonach kosmetycznych i prywatnych domach. Wykorzystuje się go do pozycjonowania ciała, zazwyczaj jako podpórka pod plecy, kolana czy głowę. Świetnie sprawdza się w ćwiczeniach kręgosłupa. Zmniejszają dolegliwości związane z bólem i wspomagają utrzymywanie prawidłowej postawy ciała. Półwałek ortopedyczny rewelacyjnie przyda się także podczas snu lub odpoczynku. Może stanowić wypełnienie pomiędzy częścią lędźwiową kręgosłupa a łóżkiem, a ułożony pod szyją zniweluje napięcie szyi oraz ramion. Dla osób zmagającymi się z żylakami może służyć jako podwyższenie pod nogi lub do separacji kończyn podczas snu. 

Wszystkie produkty są wykonane z najwyższej jakości materiałów, co gwarantuje komfort podczas wykonywania ćwiczeń oraz długą żywotność półwałka. Pianka poliuretanowa umieszczona we wnętrzu zapobiega tworzeniu się wgnieceń, a pokryty nią materiał PCV jest hipoalergiczny i przyjazny dla dzieci. Półwałki rehabilitacyjne wspierają w zmaganiu się z bólami kręgosłupa, a także pomagają w dbaniu o prawidłową postawę ciała. Powoduje to, że mogą stać się elementem nie tylko gabinetu fizjoterapeutycznego, ale także każdego domu.

Dostępne kolory pokrycia

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby prezentowane kolory materiałów były odwzorowane jak najdokładniej, nie jesteśmy jednak w stanie zagwarantować ich idealnego odwzorowania. Kolory materiałów przedstawione powyżej, mogą się nieznacznie różnić od rzeczywistych – wynika to z specyfikacji posiadanego sprzętu  komputerowego oraz jego indywidualnych ustawień.

Informacje dodatkowe

Kolor pokrycia

czarny, granatowy, niebieski, jasnoniebieski, turkusowy, zielony, jasnozielony, fioletowy, czerwony, różowy, pomarańczowy, żółty, beżowy, szary

Rozmiar półwałka (szerokość x długość x wysokość)

18x60x12 cm, 18x60x14 cm, 40x60x20 cm