Klin rehabilitacyjny

79 399 

Zapłać szybkim przelewem, kartą, a także za 30 dni lub na raty dzięki PayPo.

blank

Czym jest klin rehabilitacyjny?

Klin rehabilitacyjnej to wysokiej jakości produkt, przydatny podczas zabiegów fizjoterapeutycznych, masaży oraz rehabilitacji. Kliny rehabilitacyjne znajdują także zastosowanie w ćwiczeniach z zakresu fizjoterapii i gimnastyce korekcyjnej. Wykorzystuje się je do podpierania kolan, stóp oraz ramion. Przy ich pomocy można wykonać ćwiczenia łagodzące bóle kręgosłupa oraz utrzymujące prawidłową postawę ciała podczas długiej pracy w pozycji siedzącej. Ich głównym zadaniem jest odciążenie podpieranych partii ciała. Wielkość klina dobiera się do masowanej części ciała, zapewniając jej stabilną, bezpieczną pozycję, jednocześnie zmniejszając napięcie mięśniowe. Użycie klina usprawnia także odpływ krwi.

Klin ortopedyczny – zalety

Klin rehabilitacyjnej to wysokiej jakości produkt, przydatny podczas zabiegów fizjoterapeutycznych, masaży oraz rehabilitacji. Kliny rehabilitacyjne znajdują także zastosowanie w ćwiczeniach z zakresu fizjoterapii i gimnastyce korekcyjnej. Wykorzystuje się je do podpierania kolan, stóp oraz ramion. Przy ich pomocy można wykonać ćwiczenia łagodzące bóle kręgosłupa oraz utrzymujące prawidłową postawę ciała podczas długiej pracy w pozycji siedzącej. Ich głównym zadaniem jest odciążenie podpieranych partii ciała. Wielkość klina dobiera się do masowanej części ciała, zapewniając jej stabilną, bezpieczną pozycję, jednocześnie zmniejszając napięcie mięśniowe. Użycie klina usprawnia także odpływ krwi. Możliwość wyboru wielkości klina oraz wiele wariantów kolorystycznych czyni naszą ofertę bogatą i zróżnicowaną. Dzięki temu każdy może dostosować rozmiar i kolor produktu do swoich potrzeb. W naszym sklepie możliwe jest także skomponowanie całego zestawu sprzętu, przeznaczonego do ćwiczeń które chcemy wykonywać sami lub do tych zaleconych nam przez fizjoterapeutę.

Klin rehabilitacyjny – zastosowania

Zadaniem klinów rehabilitacyjnych jest odciążenie podpieranych części ciała. W przypadku masażu kliny dobiera się zależnie od masowanego miejsca, zapewniając stabilną i bezpieczną pozycję, zmniejszając jednocześnie napięcie mięśniowe. Dzięki podłożeniu klina pod rękę lub nogę odpływ krwi zwiększa się, dzięki czemu możliwe jest wykonanie odpowiedniego ćwiczenia lub zabiegu. Można użyć go do podpierania kolan, stóp i ramion. Używanie klina do rehabilitacji medycznej wspomaga leczenie i umożliwia szybszy powrót do sprawności fizycznej.

Klin rehabilitacyjny może być wykorzystywany nie tylko w gabinetach fizjoterapeutycznych i salonach masażu, ale także w zaciszu domowym u osób, które zmagają się na przykład z problemem opuchniętych nóg lub obrzękami. Może być stosowany także profilaktycznie, podczas pielęgnacji zapobiegającej powstawaniu odleżyn. Pianka o odpowiedniej gęstości i hipoalergiczny materiał PCV zapewniają komfort i bezpieczeństwo podczas wykonywania ćwiczeń.

Dostępne kolory pokrycia

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby prezentowane kolory materiałów były odwzorowane jak najdokładniej, nie jesteśmy jednak w stanie zagwarantować ich idealnego odwzorowania. Kolory materiałów przedstawione powyżej, mogą się nieznacznie różnić od rzeczywistych – wynika to z specyfikacji posiadanego sprzętu  komputerowego oraz jego indywidualnych ustawień.

Informacje dodatkowe

Kolor pokrycia

czarny, granatowy, niebieski, jasnoniebieski, turkusowy, zielony, jasnozielony, fioletowy, czerwony, różowy, pomarańczowy, żółty, beżowy, szary

Rozmiar klina (szerokość x długość x wysokość)

20x15x10 cm, 20x25x10 cm, 30x40x16 cm, 40x50x20 cm, 50x50x30 cm, 60x60x20 cm, 70x60x25 cm, 70x60x35 cm, 100x80x30 cm, 120x60x40 cm