Wałek rehabilitacyjny

79 1249 

Zapłać szybkim przelewem, kartą, a także za 30 dni lub na raty dzięki PayPo.

blank

Czym jest wałek rehabilitacyjny?

Wałek do rehabilitacji, pomimo swojego niepozornego wyglądu, znajduje swoje zastosowanie w różnego rodzaju ćwiczeniach z zakresu fizjoterapii. Stosuje się go w gimnastyce korekcyjnej, masażach rehabilitacyjnych i sportowych, czy zabiegach rehabilitacyjnych, głównie w celu podparcia głowy, kolan i kostek. Przyspieszają proces leczenia kontuzji i rehabilitacji, wykonywane przy ich pomocy ćwiczenia leczą i łagodzą urazy w efektywny sposób. Wałki do ćwiczeń rehabilitacyjnych najczęściej spotyka się w gabinetach medycznych i salach gimnastycznych. Nic nie stoi na przeszkodzie aby używać ich w domu, do ćwiczeń mających na celu poprawę lub utrzymywanie prawidłowej postawy ciała dziecka. Może też być wykorzystany podczas zabawy, co znacznie wesprze rozwój dużej motoryki malucha.

Zalety wałka ortopedycznego

Wałek do ćwiczeń rehabilitacyjnych stosowany w fizjoterapii pozytywnie wpływa na łagodzenie objawów bólowych, a także wspiera terapię, co zwiększa szansę na powrót do pełnej sprawności fizycznej. Jest wykonany z pianki poliuretanowej o gęstości R70kg/m3, co zapobiega tworzeniu się wgnieceń, a produkt przez długi czas w pełni spełnia swoje funkcje. Pokryty jest hipoalergicznym materiałem PCV przyjaznym dla dzieci, który jest bezpieczny w kontakcie z ludzką skórą, a jego czyszczenie nie sprawia problemów. Wałki do fizjoterapii dziecięcej idealnie nadają się do pozycjonowania ciała. Dzięki mnogości rozmiarów dostępnych w naszym sklepie, każdy może dostosować odpowiednią wielkość sprzętu potrzebną do wykonywania zaleconych mu ćwiczeń. Wałki rehabilitacyjne są dostępne również w kilkunastu kolorach. Ze względu na naszą bogatą ofertę, możliwe jest skomponowanie całego zestawu przeznaczonego do ćwiczeń optymalnie do potrzeb.

Wałek do rehabilitacji – zastosowania

Wałki rehabilitacyjne stosowane są w rehabilitacji, masażu tradycyjnym i sportowym, jak i gimnastyce korekcyjnej. W salach zabaw dla dzieci używa się ich do prostych ćwiczeń i zabaw, mających na celu rozwój motoryki i koordynacji ruchowej dzieci. W domowych warunkach może być wykorzystany do łagodzenia bólu poszczególnych części ciała, a także do masażu tylnych części kończyn. Mogą posłużyć dla podparcia głowy, kolan, kostek, czy barków, aby uzyskać odpowiednią pozycję do wykonania ćwiczenia. Wszystko odbywa się w sposób wygodny i komfortowy.

Nasze produkty są wykonane z najwyższej jakości materiałów, dlatego możemy zagwarantować ich długą żywotność. Wnętrze stanowi pianka poliuretanowa o odpowiedniej gęstości, dzięki czemu wałek pozostawia swój pierwotny wygląd nawet przy intensywnym używaniu. Materiał PCV, którym jest pokryty, jest przyjazny dla dzieci i nieuczulający. Wspierają proces powrotu do pełnej sprawności fizycznej po kontuzji i dbania o prawidłową postawę ciała. Z tych powodów wałki do rehabilitacji stają się uniwersalnymi akcesoriami do ćwiczeń nie tylko dla fizjoterapeutów, ale także dla każdego dziecka i dorosłego.

Dostępne kolory pokrycia

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby prezentowane kolory materiałów były odwzorowane jak najdokładniej, nie jesteśmy jednak w stanie zagwarantować ich idealnego odwzorowania. Kolory materiałów przedstawione powyżej, mogą się nieznacznie różnić od rzeczywistych – wynika to z specyfikacji posiadanego sprzętu  komputerowego oraz jego indywidualnych ustawień.

Informacje dodatkowe

Kolor pokrycia

czarny, granatowy, niebieski, jasnoniebieski, turkusowy, zielony, jasnozielony, fioletowy, czerwony, różowy, pomarańczowy, żółty, beżowy, szary

Rozmiar wałka (średnica x długość)

12×30 cm, 12×60 cm, 15×30 cm, 15×60 cm, 18×60 cm, 20×60 cm, 30×50 cm, 30×100 cm, 40×50 cm, 40×100 cm, 40×150 cm, 50×50 cm, 50×100 cm, 50×150 cm, 60×50 cm, 60×100 cm, 70×100 cm, 70×150 cm