Your Cart

Masz pytania? +48 536 162 419

Darmowa dostawa zamówień o wartości powyżej 1000 zł!

kontakt@gymbana.pl
blank

Jakie ćwiczenia można wykonywać na materacu rehabilitacyjnym?

Jak powszechnie wiadomo, gimnastyka korekcyjna jest świetnym sposobem na eliminację wad postawy dzieci, a także dorosłych. Ułatwia ona także rozwój fizyczny i kondycyjny. Aby wykonywać ćwiczenia, nie trzeba zapisywać się na żadne specjalne zajęcia gimnastyczne. Wystarczy zaopatrzyć się w materac do ćwiczeń, dzięki któremu trening będziemy mogli wykonać w domu, w komfortowych warunkach. Nasze produkty posiadają odpowiednie certyfikaty, co pozwoliło sklasyfikować je jako wyroby medyczne. Dzięki temu mogą być wykorzystane jako materace rehabilitacyjne, dzięki którym w bezpieczny, komfortowy sposób możemy poprawić swoje wady kręgosłupa, a także zapobiec im powstawania. Aby zacząć ćwiczyć, nie potrzebujemy żadnych specjalistycznych sprzętów, wystarczy nam prosty materac treningowy. Jakie ćwiczenia można na nim wykonywać?

Rodzaje ćwiczeń gimnastycznych

Przy pomocy materaca rehabilitacyjnego możemy wykonywać ćwiczenia, które poprawią naszą postawę, koordynację, siłę, kondycję, a także wpłyną pozytywnie na całe ciało. Ćwiczenia nie muszą być trudne, szczególnie najmłodszym wystarczy prosty do wykonania trening. Oto kilka przykładów takich ćwiczeń z wykorzystaniem materaca gimnastycznego:

Rozgrzewka i rozciąganie mięśni – proste ćwiczenia, które większość z nas będzie pamiętać z sal gimnastycznych swoich szkół i powinny być stałym elementem każdego treningu. Należą do nich między innymi kręcenie biodrami, skrętoskłony, skłony do przodu na siedząco, czy przyciąganie nogi w pozycji stojącej. Te ćwiczenia zapobiegają przykurczom mięśni i obniżają ryzyko wystąpienia kontuzji przy wykonywaniu bardziej skomplikowanych ćwiczeń, czy przy intensywniejszej aktywności fizycznej, takich jak uprawianie sportu.

Nożyce – aby wykonać to ćwiczenie, należy położyć się na plecach na materacu gimnastycznym w taki sposób, aby kręgosłup całkowicie dotykał podłoża. Ręce układamy wzdłuż ciała, a wyprostowane nogi unosimy kilka centymetrów nad ziemię. Obiema nogami wykonujemy równoczesne poziome ruchy tak, aby nogi się ze sobą mijały.

Wymachy nóg – wykonujemy na materacu podpór przodem, a następnie naprzemiennie przyciągamy nogi do siebie. To ćwiczenie angażuje mięśnie nóg, brzucha, grzbietu i ramion, dlatego jest niezwykle efektywne. Zwiększa ono mobilność, poprawia koordynację ruchową. Jest także bardzo męczące, dlatego nie należy wykonywać go zbyt długo. 

Skręty – siadamy skrzyżnie na materacu, a następnie powoli wykonujemy skręt ciałem w lewo tak daleko, jak tylko nam się uda. Wracamy do pozycji wyjściowej i powtarzamy skręt – tym razem w drugą stronę. To ćwiczenie pomoże nam rozprostować większość naszych kości, a także pomoże na problemy z kręgosłupem.

Materac do ćwiczeń to gwarancja komfortowego treningu

To tylko kilka przykładów wykonywania ćwiczeń na materacu gimnastycznym. Możliwości jest naprawdę wiele, a każdy znajdzie odpowiedni dla siebie plan treningu. Największymi plusami wykonywania ćwiczeń na materacu sportowym są komfort i amortyzacja. Nie musimy dotykać twardego podłoża, co często może sprawiać ból pleców, pośladków, czy kolan. Przy wszystkich czynnościach mogących spowodować upadek, mamy zabezpieczenie w postaci miękkiej, przyjemnej nawierzchni. To głównie z tych powodów warto zaopatrzyć się w materac do gimnastyki, jeśli chcemy przeprowadzać domowe zajęcia korekcyjne.

SZEROKI WYBÓR I NAJWYŻSZA JAKOŚĆ

Materace do ćwiczeń

Wspomagające rozwój kondycji fizycznej materace sportowe, produkowane z materiałów najwyższej jakości.

blank

KOMFORT ĆWICZEŃ

Kształtki do rehabilitacji

Ćwiczenia są jednym z najlepszych sposobów na poprawę i utrzymywanie prawidłowej postawy ciała.

blank

DOWOLNY WYMIAR I ILOŚĆ CZĘŚCI

Konfigurator materacy

Wykonamy dowolną konfigurację materaca dopasowaną do Twoich indywidualnychpotrzeb. Gwarancja najwyższej jakości.

blank

W ULUBIONYM KOLORZE

Materace jednoczęściowe

blank

ZAOSZCZĘDŹ PRZESTRZEŃ

Materace składane

blank