Your Cart

Masz pytania? +48 536 162 419

Darmowa dostawa zamówień o wartości powyżej 1000 zł!

kontakt@gymbana.pl
blank

Dlaczego warto zaopatrzyć się w kształtki rehabilitacyjne?

Kształtki rehabilitacyjne znajdują zastosowanie nie tylko w gabinetach fizjoterapeutycznych i salach gimnastycznych, ale także w zaciszu domowym. Wykonywanie ćwiczeń przy ich pomocy czyni trening bardziej efektywnym i komfortowym. Jest to sprzęt rehabilitacyjny, który zwiększa szansę na szybki powrót do pełnej sprawności fizycznej po kontuzji. Mają jednak inne, szersze zastosowania, ponieważ mogą być wykorzystywane jako przyrządy do masażu i utrzymywania prawidłowej postawy ciała. Ponadto, kształtki do rehabilitacji nie są przeznaczone wyłącznie dla dorosłych, ale także dla dzieci, w celu rozwoju cech motorycznych. Ciekawa kolorystyka i kształty sprawiają, że przyrządy są atrakcyjne dla oczu dziecka, przez co traktuje je jako zabawki. A to umożliwia bezpieczną terapię dzieci poprzez zabawę. 

Kształtki rehabilitacyjne – z czego są wykonane?

W naszej ofercie posiadamy szereg różnych kształtek rehabilitacyjnych o różnych rozmiarach i kolorach. Dzięki temu każdy może optymalnie dostosować produkty do swoich potrzeb. Do niektórych ćwiczeń będzie potrzebny sprzęt o większych rozmiarach, a do innych mniejszych. Nic nie stoi na przeszkodzie aby skomponować u nas swój własny zestaw przyrządów, o wybranych wielkościach i kolorystyce. Kształtki rehabilitacyjne dostępne w naszym sklepie to wałek rehabilitacyjny, półwałek ortopedyczny, klin do rehabilitacji, i kostka do fizjoterapii. Każdy z nich jest wykonany z pianki poliuretanowej o gęstości R70kg/m3, dzięki czemu kształtka jest elastyczna i odpowiednio twarda, aby zapobiec tworzenia się wgnieceń. Wierzchnią warstwę stanowi hipoalergiczny, przyjazny dla dzieci materiał PCV, który jest łatwy w czyszczeniu. Zastosowanie najwyższej jakości materiałów pozwala zachować im swój początkowy wygląd przez długi czas, jednocześnie zapewniając komfort podczas wykonywania ćwiczeń czy zabiegów.

Do czego używa się kształtek rehabilitacyjnych?

Kształtki rehabilitacyjne mają szerokie zastosowanie. Wałek rehabilitacyjny jest stosowany w celu rozluźnienia mięśni, więzadeł czy ścięgien. Często wykorzystuje się go do masażu tylnej strony kończyn dolnych i pleców. Półwałek ortopedyczny świetnie nada się jako separator kolan lub podparcie głowy. Najczęściej używany jest w pozycjach leżących, ponieważ z jego pomocą jest możliwa do uzyskania pozycja odciążająca. Kostka rehabilitacyjna stanowi doskonałe podparcie dla głowy, kolan, stóp oraz ramion. Zazwyczaj wykorzystywane są przy masażach oraz gimnastyce korekcyjnej. Klin ortopedyczny idealnie sprawdza się jako podwyższenie dla nóg, czy podkładka do siedzenia, na przykład przy długiej pracy w pozycji siedzącej.

Biorąc wszystkie powyższe pod uwagę, niewątpliwie warto zaopatrzyć się w kształtki rehabilitacyjne. Wspierają powrót do pełnej sprawności fizycznej, umożliwiają zachowanie prawidłowej postawy ciała, a także pomagają w rozwoju motoryki u dzieci. Dzięki dostępnym w naszym sklepie rodzajom i wielkościom, każdy znajdzie kształtki rehabilitacyjne dostosowane do swoich potrzeb.

SZEROKI WYBÓR I NAJWYŻSZA JAKOŚĆ

Materace do ćwiczeń

Wspomagające rozwój kondycji fizycznej materace sportowe, produkowane z materiałów najwyższej jakości.

blank

KOMFORT ĆWICZEŃ

Kształtki do rehabilitacji

Ćwiczenia są jednym z najlepszych sposobów na poprawę i utrzymywanie prawidłowej postawy ciała.

blank

DOWOLNY WYMIAR I ILOŚĆ CZĘŚCI

Konfigurator materacy

Wykonamy dowolną konfigurację materaca dopasowaną do Twoich indywidualnychpotrzeb. Gwarancja najwyższej jakości.

blank

W ULUBIONYM KOLORZE

Materace jednoczęściowe

blank

ZAOSZCZĘDŹ PRZESTRZEŃ

Materace składane

blank